Rodzaje rolet

Rolety to bardzo proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie ochrony przed oślepiającym słońcem i wysokimi temperaturami. Rolety idealnie sprawdzające się w każdej przestrzeni publicznej i prywatnej. Oferujemy szeroką gamę kolorów i modeli rolet, dzięki czemu bez trudu wpasujesz je w aranżację swojego wnętrza.

Nasza oferta obejmuje:

  • rolety wolnowiszące
  • rolety w kasetach
  • rolety dzień noc
  • rolety mini

Rolety wolnowiszące
Ten typ rolet świetnie nadaje się do zasłaniania większych powierzchni okiennych, ale często wykorzystywany jest również do zwykłych okien pokojowych. Rolety zazwyczaj umocowane są w ścianie lub przytwierdzone do sufitu. Istnieje również możliwość montażu we wnęce okiennej. Rolety wolnowiszące nie tylko zablokują wpadające do pomieszczenia promienie słoneczne, ale również pozwolą utrzymać niższą temperaturę otoczenia. Mechanizm opuszczania i podnoszenia rolety pozwala na sprawną regulację i umiejscowienie rolety w dowolnej pozycji, według własnego zapotrzebowania.

Rolety w kasecie
Najczęściej wybierana przez klientów osłona okienna. Oferowane rolety posiadają aluminiową, estetyczną kasetkę zabezpieczającą tkaninę przed zabrudzeniami. Kasetka najczęściej jest montowana do okna za pomocą wkrętów do listwy przy szybowej. Taki sposób montażu jest nie tylko trwały, ale nie uszkadza okna i pozwala na zachowanie gwarancji na okna.

Rolety dzień-noc
Najważniejszą ich cechą jest zastosowanie specjalnej tkaniny wykonanej z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów tkaniny zaciemniającej i ażurowej. Materiał jest podwójnie nawinięty na rurę nawojową rolety, dzięki czemu uzyskujemy możliwość przemieszczania się pasów względem siebie podczas podnoszenia i opuszczania rolety. Takie rozwiązanie pozwala dodatkowo sterować dopływem światła przez odpowiednie ułożenie pasów.

Roleta MINI
Najmniejsze dostępne rozwiązanie spośród całej gamy rolet. Produkt montowany do listew przy szybowych za pomocą wkrętów bezpośrednio do kwatery okiennej. Wyposażony w prowadzenie boczne za pomocą żyłek, znakomicie nadaje się do osłonięcia najmniejszych powierzchni.